Våra resultat

 

IMG_1552
Resultat från 2017
Sjätte plats (mixed) Tjolöholms Swimrun Anders Wikmar Helene Wikmar
Sjätteplats (dam) 10 Island Race Swimrun Josefin Svensson Elin Fält
Tredje plats (dam) Marstrand Swimrun Sara Olsson Emelie Danielsson
Tredje plats (herr) Marstrand Swimrun Michael Zantelid Robert Wallerbert
Andra plats (mixed) Marstrand Swimrun Anna Schlosser Johan Johansson
Seger (mixed) Marstrand Swimrun Sprint Helene Wikmar Martin Wikmar
Åttonde plats (dam) Karlshamn Island Challange Helena Nilsson Linn Björck
Fjärde plats (mixed) Öloppet Anna Schlosser Johan Johansson
Tredje plats (dam) Öloppet Sara Olsson Emelie Danielsson
Femte plats (dam) Wet Rock Race Helene Wikmar med partner
Fjärde plats (mixed) Rockman Swimrun Anna Schlosser Johan Johansson
Sjunde plats (herr) Borås Swimrun Robert Wallerbert Mikael Zantelid
Andra plats (mixed) Vansbro Swimrun Robert Wallerbert Louise Karlsson
Fjärde plats Halmstads Triathlon Helene Wikmar
Andra plats (mixed) Bockstens Swimrun –  Bockstens Swimrun Markus Lihnell
Seger (mixed) Skyfall Swimrun i Skottland –  UK Swimrun  Anna Schlosser Johan Johansson
Åttonde plats (herr) EM Ironman  Ironman Elsinore Swimrun Mikael Zantelid
Andra plats (dam) Hvar Swimrun UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier Sara Olsson Emelie Danielsson
Seger (dam) UTÖ Swimrun UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier Sara Olsson Emelie Danielsson
Tredje plats (mixed) UTÖ Swimrun UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier Lisa Larsson Rikard Bertilsson
Femte plats (mixed) UTÖ Swimrun UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier Anna Schlosser Johan Johansson
32 plats (herr) UTÖ Swimrun  UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier Michael Zantelid Robert Wallerbert
—————————–
Resultat från 2016
3 lag i Topp 15 (mixed och dam)  UTÖ Swimrun – An ÖTILLÖ Qualifier
Andra plats (herr) Växjö Triathlon
Tredje plats (dam) och femte plats (mixed) Stockholm Swimrun
Tredje plats (herr)  Borås Triathlon
Andra (mixed) och sjätteplats (dam) Scilly Swimrun ÖtillÖ Race
2 lag i Topp 15 (herr) Borås Swimrun
2 Andra platser (dam) (herr)  Sandsjöbacka Swimrun
Andra plats (mixed) Åstol Runt Sprintstafett
Andra plats (dam) och 2 st femte platser (dam) (mixed) Höga Kusten Swimrun
Fjärde plats (mixed) Kalmar Swimrun
Seger (dam) Wet Rock Race
SM Guld (dam) Vansbro Triathlon
Seger och åttonde plats (dam) (herr) Ironman 70.3 Jönköping
Seger (dam) Ironman Kalmar 
Seger, andra plats, tionde plats (dam)  Öloppet
2 x Seger och andra plats (dam) (mixed)  Marstrandopenwater-swimrun
11 plats WM Swimrun (mixed)  Ötillö – The Island to Island race
Sjätteplats (mixed) 1000 lakes  Ötillö – The Island to Island race
—————————–
Resultat från 2015
Tredje platsKUSTJAGAREN KARLSKRONA
6 personer i Topp 10 Åstol Runt
Seger GBG Swimrun
SegerWet Rock Race
Andra plats och sjätteplats Öloppet
2 x seger och tredjeplatsMarstrandopenwater-swimrun
Seger10 Island Race
Seger Tjolöholms Swimrun
13 plats WM SwimrunÖtillö – The Island to Island race
 ———————————-